Викторија Бекам, учесничка на модната недела во Лондон, наместо традиционална ревија, го претстави својот каталог и мини-филм во кој глумеа само четири модели.

Видеото е снимено во Викторија Миро, омилената галерија за современа уметност на Викторија во источен Лондон, со музика на Лејди Блекбирд.

Презентацијата на колекцијата 2021 година ја отвори Викторија Бекам со инспиративен говор (благодарение на сценското искуство). Но, таа не зборуваше за тешките периоди низ кои сега поминуваме сите. „Искрено можам да кажам дека нема ништо во оваа колекција што не би носела сама. И тоа не се случува секогаш, – рече Викторија. – Понекогаш навистина правам силуети само за модни писти. За време на карантинот, носев многу фармерки, многу маици, многу кошули. Но, сега жените сакаат слобода, и јас ја давам “.

Што видовме? Силуети од 1970-тите. Широки свилени фустани, лелеави панталони, раскопчани кошули, природни бои. Црна, бела, песочна и неонска зелена боја. Женствена силуета на костуми – нагласен струк и гради. Широки капути, опуштени меки линии.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Pantone” ги именуваше главните нијанси кои ќе ги дефинираат трендовите за пролетта 2021 година.
Следна објаваКое е најдоброто хоби за смирување на нервите?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ