Ова лето во фокусот е едноставноста, практичноста и функционалноста.

Костумите за капење даваат безброј варијанти на комбинирање. Освен на плажа може да ги носиме во вечерните часови кога се потенцира женственост и сензуалност. Што се однесува до боите, преовладуваат темни или земјени тонови, но секако може да најдете и малку поживописна боја која брилијантно го нагласува затемнетиот тен. Кога станува збор за дезени, точките и линиите се непогрешлив избор, како и цветните мотиви кои прекрасно одговараат на различни наметки и носат допир на разиграност. Која и да е варијанта ќе изберете, сигурни сме дека стилските приказни за на плажа  нема да изостанат, па затоа одблизу ја разгледавме понудата низ продавниците и издвоивме 20 клучни парчиња за кои не се сомневаме, ќе најдат место во сечија гардероба и ќе ги заокружиме летните радости на вистински начин!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФункционални вежби за подигнување на задник и нозе
Следна објаваНовата куќа на Џон Бон Џови со поглед кон океанот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ