Со желба да патуваме, која постојано е во нашите умови, името на оваа колекција е навистина возбудливо. „Моравме да се прилагодиме“, рече Вирџинија Вијард, креативниот директор на брендот, која беше инспирирана од познатите жени кои често се одмараа на италијанската и француската ривиера во текот на 1960-тите.

Како резултат на адаптацијата, креирана е колекција која содржи неколку лесни парчиња кои можат да се комбинираат и да се вклопат во еден мал куфер – фустан без прерамки, црн шифонски мантил, транспарентен фустан од ламе, шорцеви и лежерен блејзер.

Покрај розовото здолниште и костум креиран од букле, костимите за капење се украсени со кристали и декорирани кристали, всушност, целата колекција делува многу питомо.

Силуетите кои ги содржи се слободни и како создадени за лежерните летни денови.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто ќе правите неделава?
Следна објаваVersace ја лансира новата колекција на торби Virtus!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ