Ако погледнеме во било кој гардеробер во светот, без оглед на стилот и времето од годината, со сигурност ќе најдеме класична бела кошула во него. Ова модно парче е едно од многуте класици што никогаш не излегува од мода, а ги освојува жените низ целиот свет со својот разноврсен карактер, односно што одлично се вклопува во сите пригоди!

Без разлика дали е ден и вечер, обични и формални комбинации, не можете да тргнете наопаку со класична бела кошула. Белата кошула е чест избор на нашите модни изданија. Покрај удобноста што ни ја дава, ова модно парче е прилично лесно за комбинирање, така што лесно можете да го совпаднете со другите модни парчиња што ги имате во вашиот плакар. 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПејсажите на Патагонија!
Следна објаваНови острови во Кралството Данска
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ