Можеби сте опкружени со рози во цут или шетате низ паркот, или можеби едноставно не можете да го дочекате моментот кога ќе се качите на брод и ќе го почувствувате морското ветре на вашата кожа и во вашата коса.

Иако коронавирусот дефинитивно ни направи да биде невозможно да ги испланираме одморите на кои сме навикнати, факт е дека можеме да уживаме во деновите на летото, дури и кога сме заклучени во нашите четири sида.

Летото е сезона која се чувствува со сите сетила, а еден од нив секако е сетилото за мирис. За среќа, голем број на брендови ни претставија совршени летни новитети, за кои ќе помислите дека се вистинското олицетворение на летото, спакувано во декадентно шише.
Откријте во нашата галерија кои парфеми се во прашање:

 

 

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMANGO со нов проект “Life in Bloom”
Следна објава“The Heart of Europe” среде пустина!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ