Харизматичниот модел Дејвид Ганди ја пренесува оваа колекција на едно сосема ново ниво…
Едно од најпознатите лица на брендот Долче и Габана, Дејвид Ганди, повторно ја доби главната улога во кампањата за очила.

Со Сицилија како совршена сценографија, британскиот модел ја претстави елеганцијата, спонтаноста и страста на овој бренд.

Колекцијата содржи квадратни форми со рафиниран изглед, од технички и иновативни материјали, заедно со лесни рамки, кои додаваат модерност на рамките.

Колекцијата дефинитивно преставува желба на многумина, а Дејвид Ганди дефинитивно придонесува за сето тоа.

п.с. А ние ќе додадеме…интересно, Дејвид Ганди и Долче Габана …исти иницијали

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТемпера го промовираа новиот сингл „Дојди“
Следна објаваДосетливо: Долче и Габана лансираат колекција на миризливи свеќи!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ