Парфемот Nina Rose се состои од „кондензиран оптимизам“. Предводени од новите уметнички директори на брендот, Рушеми Ботер Лиза Хербер, новото издание ни ја раскажува приказната за концептот “cool couture”.

Розевкаст, но не било која розова, овој мирис доби неверојатна нијанса што порано можевме да ја видиме на модната писта Maison Nina Ricci SS20.

По компонирањето на мирисите на Nina и Nina Rouge, главниот парфимер, Оливие Кресп, исто така дизајнираше нов тоалетна вода. Nina Rouge претставува свежа, гурманска арома со навестување на овошје и цвеќиња.

Одважниот бергамот и лимон уживаат во друштво на круша и нејзиниот сок, создавајќи свежа хармонија. Киселите детали се топат во кадифениот допир на цвет од портокал и есенција на нероли. Основата на новиот парфем содржи мошус и Виргинија кедар.
Во кампањата на новиот парфем главната улога ја доби холандскиот модел Естела Боерсма.

СПОДЕЛИ
Претходна објава~Потиснат потенцијал~ прва самостојна изложба на Душан Стефановски
Следна објава~Модулар~изложба на скулптури на Ненад Тонкин
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ