Фустаните од тантела се секогаш гаранција за елеганција и женственост: еве ги најубавите модели од летните колекции во кои ќе се вљубите на на прв поглед.
Шик, женствени и сензуални: тоа се квалитетите заради кои ги сакаме фустаните од тантела.

Фустаните од тантела можат да се носат секој ден, само треба да бидете внимателни како ги комбинирате – можат да се носат со робусни летно чизми, сандали со тенка пета или со едноставни рамни кожни сандали.

Во новите колекциите за сезоната пролет / лето 2020 година, можете да најдете најразлични фустани од оваа софистицирана ткаенина. Палетата на бои, исто така, задоволува различни вкусови: од класична бела или црна до сјајни варијанти како што се црвена, розова, жолта, сина и портокалова – совршени нијанси за лето.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛесно до рамен стомак без вежбање
Следна објаваНајвкусните видови и најдобри начини за конзумирање на чај
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ