Кога зборуваме за маникир, исто како што е случајот со облеката или шминката, и тој  се менува во зависност од сезоните. Така, во зимските месеци ги засакавме пригушените нијанси и малку потемната боја, додека топлите денови се одличен период за весели и пастелни бои, но и неизбежната бела боја!

Белиот маникир отсекогаш бил резервиран за пролетни и летни денови, па затоа е повеќе од совршено време да ги обоите и вашите ноктите. Елеганцијата и едноставноста, но и дозата на импресивност, се доволно добра причина белиот лак за нокти да биде крајниот омилен избор, а добра вест е дека не треба да посетувате салон, туку можете да го направите овој едноставен маникир дома.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШедро – прекрасен остров на јадранската обала кој мора да се посети
Следна објаваРамните папучи се најкомотниот тренд на сезоната – модели од H&M!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ