Новата колекција накит на Boucheron му оддава почит на најинтересното парче на луксузната куќа – ѓерданот Boucheron.

Создавајќи сосема нова идеа за стил, елеганција и емоција, Boucheron претстави не помалку од шест нови креации во својата колекција.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗдрав корнер: 3 важни причини зошто да консумирате суви смокви секој ден!
Следна објаваРецепт за вкусни американски палачинки
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ