Gisele Bündchen е бразилски модел, активистка за заштита на животната средина, авторка, актерка и деловна жена, родена на 20 јули 1980 година, која ги украси повеќето наслови страни на Vogue во изминатата деценија, дури 41.

Од 2001 година, таа е еден од најплатените модели во светот, а во 2002 година стана првата од трите бразилски моделки која постигна статус на супермодел.

Vogue и ја припишува заслугата на Gisele што стави крај на ерата на хероинските -шик модели во 1999 година и наместо тоа воведе секси, здрав изглед со облини и златен тен.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако модерно се носи црната боја!
Следна објаваПовторно во тренд – „harringbone“ капути!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР