На последниот кат во продавницата на Alexander McQueen на улицата Old Bond се отвори прекрасна градина без свежо цвеќе.

Ова е изложбa на Сара Бартон, e наречена многу едноставно и јасно – „Рози“. Изложбата започнува со цитат на Александар Меквин на влезот: „Сè што правам е на некој начин поврзано со природата“. Колекцијата на облека е дизајнирана така да го одразува патот на креативноста на славниот дизајнер, познат по неговиот карактеристичен стил.

„Од почетокот, кога започнав во Central Saint Martins во 1996 година, Александар им обезбеди на сите практично искуство во создавањето на дизајните, како и на практикантите ”, вели Сара.

Некои фустани изгледаат како розови каранфили, други изгледаат како дел од англиските цветни градини на селските куќи. Можете да видите тука сè: венчални венци, кралски рози, ливчиња и фустани, како да ги опрашуваат пчели, ткаенини инспирирани од таписерии …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЏемпери како накит – идеални за зимските забави!
Следна објаваТоп 5 трендови за есен / зима 2019/20 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР