Капутите од овчјо крзно се незаменливи за модерните жени оваа зима.

Веќе ви кажавме дека најмодерната работа во зимската сезона 2019, во сите варијанти е капут од овчјо крзно.

Во очекување на снежните врнежи, ви предлагаме да си набавите барем еден таков топол и мек капут,како што го носеа гостите на Париската модна недела. Најмногу од сè, ги сакаме кремастите нијанси од превртена кожа.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПовик за учество во интердисциплинарна работилница за уметничка критика
Следна објава„Фрагменти“ – Изложба на Жарко Башески во Прилеп!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР