Фустан и тексас јакна – омилена комбинација која никогаш не излегува од мода.

Оваа есен ви предлагаме да го комбинирате фустанот со плисирани додатоци со (oversized)преголема тексас јакна и детали во сина палета.

“Каубојките” се исто така неопходни оваа есен.

Погледнете во галеријата и во Скопје Сити Мол …Манго – јакна, очила, чизми …а другото сами комбинирајте

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзложба на Страхил Петровски во Мала Станица!
Следна објаваЏемпери: Пастелни и топли нијанси се во мода оваа есен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР