Денешните најпрестижни брендови се сетија колку се скапи нивните логоа и се вратија на златниот стандард: еден монограм по торба.

„Ова е начин да го освежите вашиот бренд, да донесете нова енергија. Покрај тоа, логото веќе одамна стана дел од дизајнот “, објаснува Сандра Чои, директорка на брендот Jimmy Choo.

Во текот на изминатата година, логото го сменија брендовите Burberry, Chloe и Balmain, нешто порано тоа го направи Valentino .

Принципот е поедноставено лого. Името на брендот треба да има една голема буква, во екстремни случаи – иницијали. Чои и нејзиниот тим направија свој монограм, сјаен и вајарски.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБеретка – француски шарм!
Следна објаваCarolina Herrera Bridal 2020 – класична елеганција!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР