Девојките во францускиот главен град Париз, имаат одлично чувство за стил. Носат одела со панталони и нагласена рамења, плисирани здолништа, лабави панталони со висок струк и комбинација на необични топови и блузи од тексас и летни здолништа.

На улиците во Париз доминираат умерени и ненаметливи бои – жолта, нијанса на нане, бледо розови, земјени тонови и млечни кремести бои за да создадат модерен изглед. Нема неонски бои, но модните додатоци се многу убави и извонредно вклопени во модните комбинации. Сите дами изгледаат многу елегантно и стилизирано.

Погледнете …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовиот стан на Новак Џоковиќ во Мајами!
Следна објаваРајска градина: Valentino Haute Couture!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР