Kafa sa kremom: ključni komadi od kože za prolećnu sezonu

Ако планирате да одите на шопинг за оваа сезона, ви препорачуваме да ги разгледате моделите од еко-кожа во топли нијанси на млечно чоколадо, карамела и костен.

Благороднаta кафена нијанса изгледа спектакуларно на темен тен и темна кожа – и потсетува на претстојната летна сезона.

За новата сезона, пролет / лето 2019, нијансите на карамелата и чоколадото, доминираа на пистите ширум светот.

Одбравме неколку модели од природна и еко-кожа во нијанса на кафе со вкус на крем.

Burberry

Nanushka

Joseph

Prada

LoeweKhaiteValentinoBrunello Cucinelli Jimmy ChooBrunello Cucinelli

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРомантични машни и панделки – главен тренд на пролетната сезона!
Следна објаваВилата на Џесика Алба – дом од соништата!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР