Versace се здружи со брендот Kith во една од своите најновите соработки …

Kith внесе допир на урбаност во познатите дизајни и принтови на Versace. 

Презентирајќи ја колекцијата, моделот Laki Blu Smit е ѕвезда на новата кампања. Американскиот модел ја претстави ready-to-wear облеката, обувките и модните додатоци. На фотографиите можеме да видиме тексас јакни со Versace Medusa дезенот како и златно-црни дезенирани парчиња. Што се однесува до аксесоарите, во понудата има капи, шалови и ѓердани.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовиот 2020 Huracan EVO Spyder!
Следна објаваСветска премиера на новиот концепт на SEAT-el-Born
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР