Њујоршката модна недела не би била тоа што e, кога Том Форд не би ги воодушевил сите присутни со својата нова колекција …

Tom Ford kolekcija samo za odrasle osobeТоа што естетиката на Том Форд ја разликува од сите други е нејзината носивост, може да се каже; тешко дека некој некогаш ќе седне и ќе гледа модна ревија без да се прашува каде, кога и како може да се претстави во некој од моделите.

Tom Ford kolekcija samo za odrasle osobe

Овој пат, колекцијата што беше претставена беше апсолутно беспрекорна, се карактеризираше со ноншаланција и смела елеганција, едноставни силуети и акценти во боја.

Tom Ford kolekcija samo za odrasle osobeTom Ford kolekcija samo za odrasle osobeTom Ford kolekcija samo za odrasle osobeTom Ford kolekcija samo za odrasle osobeTom Ford kolekcija samo za odrasle osobeTom Ford kolekcija samo za odrasle osobeTom Ford kolekcija samo za odrasle osobe

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКое зимско Битолско чупе си ти?
Следна објаваНајдобри модни комбинации на доделувањето на наградите Grammy!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР