2019 е година на свињата во која според лунарниот календар влегуваме во средината на февруари, која ни ветува финален прекин со лоши и токсични врски, давајќи ни нови можности за добри промени и успеси.

Во таа чест,  Gucci ја лансираше капсула колекцијата “Year of the Pig”.

Новата колекција на Gucci се состои од 35 егзотични парчиња со графички мотиви од оригинално дизајнираните Gucci прасиња и главните ликови од анимираната бајка на Disney за трите прасиња.

Колекцијата вклучува маици и пижами кои совршено се совпаѓаат со препознатливиот знак на Gucci, а малку конзервативните помодарки ќе го задоволат својот глад за екстравагантни модни парчиња со огромните очила од оваа колекција.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЈапонија го има најпосакуваниот пасош на светот!
Следна објаваКелвин Клајн ќе ги смени имињата на колекциите на стариот креативен директор!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР