Брендот Moschino ги пренесе шарените модели од модната писта, во новата пролетно / летна 2019 кампања …

Дел од кампањата беше и супер моделот Бела Хадид, сестра на исто така, супер моделот Џиџи Хадид!

Стилистка на снимањето беше Карлин Серф де Дуџил, а моделите носеа шапки  со широки ободи и statement модни додатоци, кои совршено ги придружуваа нивните атрактивни модни комбинации.

Фризурите се дело на Гвидо Палу, а за шминката беше задолжена познатата Пат Мекрат.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛакирани чизми за моден изглед со стил!
Следна објаваСТИНГ ДОАЃА ВО СКОПЈЕ СО СТАДИОНСКО ШОУ!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР