Кога станува збор за модата и комбинирање на облеката, боите играат клучна улога.
Секоја сезона носи неколку атрактивни бои што можете да ги видите на улиците и популарните социјални мрежи. Добра комбинација на бои ќе го направи вашиот изглед изгледа модерен и ќе го крене секој ваш стил на повисоко ниво.

Оваа зима како една од тие хит бои се истакна бојата на сенф.

Погледнете ги најдобрите парчиња од оваа боја што го најдовме во Зара – Скопје Сити Мол.

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Арс Акта“ во Јавна соба – „Во потрага по подобро вчера“
Следна објаваТретото издание на фестивалот на краток филм Winter Apricots во Прилеп
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР