Празничната сезона пристигнува наскоро, а бизарните новогодишни модни трендови веќе ги освоија социјалните мрежи.
По минатогодишните украсни светла и монистри на брадите кај мажите, оваа година божиќните веѓи дојдоа во прв план.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовиот Porsche 911
Следна објаваИзбрани мажите на годината за 2018 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР