Колекцијата Atelier Versace за есен-зима 2018 е со беспрекорен гламур по кој е препознатлива оваа италијанската модна куќа.

Ѕвездата на колекцијата, инспирирана од Кралската палата во Санкт Петербург е рускиот модел Наташа Поли. Атрактивната русокоса позираше пред бујното зеленило облечена во фустани од високата мода.

Орнаменталните украси ги покриваат фустаните украсени со луксузни пердуви, кристален вез и со богата брокатна свила и реси. Високите шлицеви, транспарентните ткаенини и интересни изрези ја даваат потребната еротика и привлечност на овие  прекрасни фустани.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПовеќеслојното облекување е хит на есента и зимата!
Следна објаваКарирано одело од Zara!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР