Кинеската компанија ,,HUAWEI” на глобалната промоција која се одржа во октомври покрај своите новитиети на мобилни уреди го престави и новиот паметен часовник.

Паметниот часовник има амолед екран со пречник од 1,2мм. Батеријата има капацитет од 178MAH, што е сосема доволно да издржи цела недела со стандардно користење.

Уредот е сртифициран по `BATM` стандард, а тоа значи дека е водоотпорен на длабочиа од 50м во траење од 10 минути,  а поседува и сензор за мерење на пулсот.

Неговата дебелина изнесува 9,8мм и е направен од нерѓосувачки челик. Достапен е во две комбинации, месечево сребрена и вулканско црна!

 

 

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР