Очила за сонце или диоптриски очила се аксесоари кои веднаш можат да ја кренат  секоја модна комбинација на некое ново стилско ниво.

Никој тоа не го работи помаестрално од креативниот двојка Dolce&Gabbana.

Новата колекција на очила за есен/зима 2019 содржи интересни дизајни во многу бои и облици.

Шик колекцијата е составена од ретро мачкасти рамки, разгиграни квадратни форми, до кружни рамки, украсени со кристали. Можеби најинтересираната рамка е таа која е инспирирана од дизајнот на женската торничка, со впечатливи црвени стакла.

Едно и сигурно, со вакви супер атрактивни детали, сигурно нема да останете незабележани.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов едиторијал на Mango за есенската колекција!
Следна објаваХотелот Morpheus во Макао со магијата на Zaha Hadid!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР