Дакота Џонсон во прекрасен фустан на Гучи на премиерата на новиот филм!

Според многу модни критичари, Дакота е една од најдобро облечени актерки во светот, за што може да му се заблагодари на нејзиот долгогодишен стилист Кејт Јанг. Јанг го избрал фустанот на Гучи за оваа пригода, а се зборува за тоа дека креативниот директорот на Gucci Алесандро Микеле го изработил сребрениот фустан само за Дакота.

Ѕвездата на “Педесет нијанси сива” одигра улога во мистериозниот хорор “Suspender” (класикот од 1977 година, на италијанскиот режисер Dario Argento). Новиот филм го режираше Luca Guadagnino, а на сценариото работеле заедно со Argento и Daria Nicolodi.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМАКЕДОНСКАТА КОМПАНИЈА ИНТЕРТЕК ЕДИНСТВЕН ПРЕТСТАВНИК НА BITZ & PRETZELS ФЕСТИВАЛОТ ВО МИНХЕН
Следна објаваVictoria Beckham е на насловната страница на австралискиот Vogue!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР