Иако сите до сега, го визуелизираа брендот Mayanas на море, сол, сонце или на некој прекрасен остров, ова лето Mayanas ве носи подалеку од градот – на “western” ранч.

Слободата, додека со ветер во косата јавате на прекрасен коњ и уживате на свеж воздух подалеку од реалноста која сите по малку не оптеретува, овие белегзии ќе го направат летото посебно.

Сите нараквици се рачно изработени и уникатни, така што никогаш нема да сретнете  две исти од нив. При изработка на секоја од нив, се посветува големо внимание, така да секоја од нив има некоја своја приказна.

Тие се изработуваат со плетење, а потоа се украсуваат со прекрасни детали како  разна мониста, разнобојни перли, школки, безвременски реси и кристали. Токму оваа уникатност во дизајнот ги прави посебни и не може да останат незабележани, бидејќи нивните весели и разиграни бои го надополнуваат секој стил.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНови графити на планетарниот “Banksy” во Париз!
Следна објаваFendi аксесоар за дожливи денови!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР