Познати по своите ретро модели изработени од прекрасни тантели eNVy room во новата колекција,  мислеше на невестите кои сакаат нешто поинакво и не традиционално.

Минималистички модели од свилен сатен или органsa со своите чисти линии, извонредно се надополннуваат со елегантните детали како што се ситните бисери или рефлектирачките монистри кои внесуваат игра на светлината, додека богатите волани асоцираат на гламурот од седумдесеттите и покануваат на танц.

Бохо невестите ќе се заљубат во лежерните модели од исклучително меки и лесни тантели кои се креирани со лесни волани или пак во моделите кои се со рачно шиени детали, во комбинација со неколку различни тантели.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСликата“Past Times” на Marshall продадена за 21.1 милион долари!
Следна објаваRevalid Hair Care најбрзорастечки beauty бренд во Македонија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР