Талентот за мода и уметност, како и чувството за комбинирање на бои и модни стилови, несомнено е вродена работа.

Шест годишната CoCo е вистински пример за тоа. Таа е најмладата “модна икона” и инфлуенсерка, прогласена на социјалната мрежа Инстаграм. Со својот ексцентричен и уникатен стил таа ја освои јавноста и за кратко време постигна светска слава здобивајќи се со епитетот “најмлада модна блогерка”.

Родителите на оваа мала звездичка која сјаје на модното небо со само шест години поседуваат (Vintage Clothes Store) во Харајуку, дел од Токио кој е познат по модните случувања. Тие започнале со овој бизнис уште во 2011 година кога нивната ќерка била бебе, но катастрофата кој ја погоди Фукушима ги принудила да се преселат во Токио и да отворат продавница. Малата блогерка уште од најмала возраст била воведена во модниот свет.

Погледнете ја оваа жива кукла, која ужива во модните комбинации и позирањето.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп за ден 25.04.2018 година!
Следна објаваJimmy Choo: Модна кампања пролет/лето 2018!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР