Откако го превзема кормилото во Gucci, креативниот директор Alessandro Michele направи вистинска револуција со своите креации.

Се започна со “Princetown” влечките обложени со крзно кои за кус период го освоија модниот свет. Купувачите ги обожуваат моделите на оваа модна куќа, а ние во оваа прилика за вас драги наши читатели, издвоивме парчиња од најновата колекција за престојната сезона пролет-лето 2018.

1.Костим за капење со vintage logo “Gucci”.

2.Koжен ремен обложен со кристали

3.Gucci очила за сонце

 

 

 

4.”Оphida”- мала чанта се носи околу половината

5.”Gucci”-шапки за лето

6.”Gucci”-летни блузи со лого

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп за ден 01.04.2018 година!
Следна објаваХороскоп за ден 02.04.2018 година!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР