Најпопуларните street-style девојки, ги напуштаат своите долготрајни најдраги модни сопатници и наместо црните кожни панталони, сега се потпираат на моделите со црвени, зелени и кафеви нијанси.

Покрај бојата, кожните панталони, исто така, добиваат и нова силуета. Наместо тесни панталони, во кои речиси беше невозможно комотно движење, сега се доста лабави и широки. Тие доаѓаат во права линија и во форма на sвоно крој, но сепак се уште не сме решиле кој е нашиот фаворит на сезоната.

Омилен стилски партнер на кожните панталони е џемперот, во контрастна боја или тие  кои доаѓаат од истото “семејство” на бои.

Кога комбинирате кожни панталони со маици и џемпери, важно е да посветите внимание на размерот. Ако изберете кожни панталони со широки ногавици во облик на sвоно, треба да направите рамнотежа со фин и нежно плетен џемпер. Ако вашиот избор се кожни панталони со рамна линија, експериментирајте со грубо плетиво.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп за ден 25.03.2018 година!
Следна објаваНевролозите тврдат дека оваа песна го намалува нивото на стресот за 65%!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР