Едноставно, малите торби ги оставивме настрана, кога се појавија XL торбите кои  ги промовираа брендовите како Balenciaga, Chloe и Marc Jacobs, а сега повторно се враќаат!

Торбата Dior Saddle, повторно станува култна, се вклопува со модерниот начин на живот и има доволно простор за сè што ни треба / смартфон, клучеви, паричник и кармин.

Кој си ја купил во раните 2000-ти, веднаш откако ја видовме Кери Бредшо во култната серија Sex and the City, честитки!

Сега имате хит торба за која сте платиле само мал дел од цената на денешните дизајнерски торби.

За сите останати на кои торбава им беше скапа, не очајувајте. Сега креативната директорка на Dior, Maria Grazia Chiuri, ја редизајнираше оваа чанта во колекцијата за есен/зима 2018/19.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 19.03. – 25.03.2018 година!
Следна објаваНовиот хит на фризура е идеален за тенка коса!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР