Откако го видовме првиот дел од кампањата на Диор за пролет-лето 2018, познатиот француски бренд како вистинско освежување ни додаде дополнителни фотографии на увид, на кои е топ моделот Саша Пивоварова.

Убавата русокоса позира пред објективот на Патрик Демаршеље. Прекрасно стилизирана во француската модна класика, Саша е облечена во морнарска мајца со линии, носи беретка и лакирани балетанки.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМода за мажи: Нова Balmain кампања за пролет/лето 2018!
Следна објаваEasy Living 01 – Современа модуларна колекција на мебел!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР