“Најхрабрата” колекција на декоративна козметика создадена до сега од модната куќа Yves Saint Laurent.

Вистински огномет од бои од кои е сочинета оваа козметичка линија, ќе направи да се почувствувате како да сте од некоја друга паралелелна галаксија.

Pop Ilusion палетата, ја сочинуваат кремасти текстури, сенки за очи, кармини за усни како и неколку прекрасни нијански на лакови за нокти. Златниот туш за очи со својот интензивен сјај, ќе ви даде еден прекрасен, необичен и драматичен изглед.

Ви ја престатувавуме истоимената козметичка линија. Погледнете!

 

 

Коментари

коментари

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР