Без разлика дали сте слаби или имате поистакнати облини, дали сте високи или ниски, за секоја форма на телото постои совршена кројка на фармерки, а ние ви нудиме водич како да ги најдете.

Секој од нас има барем еден пар фаремрки во плакарот. Класичен модел кој оди со било која мода комбинација, патики или високи пети. Сепак, да се најдат вистинските, оние совршените фармерки, во никој случај не е лесна задача.

1. Слаби долги нозе
Честитки, вие можете да носите (скоро) сè! Со низок појас, висок појас, бои и кројки, за вашите нозе ништо не претставува проблем. Skinny или тесните фармерки, посебно убаво изгледаат на витки и долги нозе.

Единственото нешто на што треба да внимавате е фармерките да не се премногу кратки.

2. Силни бедра
Нешто пошироките бедра можете совршено да ги скриете со фармерки – крој на цигара. Одличен избор се исто така, фармерки кои постепено се стеснуваат, визуелно ќе ги стеснат бедрата.3. Ниски petit жени
Тесни фармерки со висок струк, визуелно ќе ве издолжат. Можете исто така да комбинирате фармерки со високи пети. Идеалните фармерки, треба да имаат линија на средина по ногавицата, што ќе допринесе да изгледате неколку сантиметри повисоки.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОтворена нова продавница на ЕВРОПА во Skopje City Mall
Следна објаваНајскап аранжман за денот на вљубените!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР