Црвената блуза од Манго, веќе стана хит на Instagram меѓу познатите блогерки. Црвената боја продолжува и понатаму да не освојува и во 2018 година.

Црвената боја одсекогаш нè привлекувала, таа е боја на љубов, но и претпазливост. Црвеното светло на семафорот, огнот, разни знаци… Боја пред која секогаш застануваме и длабоко вдишуваме. Црвената боја е исто така и една од најпопуларните бои на сезоната. Кога станува збор за црвената блуза од Манго, наместо знакот претпазливост, единствениот знак што го гледаме е “Купи ме”.

Посебноста на оваа блуза се крие освен во нејзината боја, така и во нејзиниот дизајн. Блузата има голема, но не преголема машна со контрастни шавови кои се протегаат по целата блуза.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако правилно да закачите уметничко дело на sидот!
Следна објаваНајдобрите фотографии на 2017 според Flickr
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР