Дали ви недостасува повеќе забава и sвездена прашина во вашиот живот? Веруваме дека повеќето ќе одговарите позитивно на ова прашање, бидејќи најновиот хит на сончеви очила се токму такви, со блескави честички ?!

Модниот свет го презеде иронијата, а токму таа беше инспирација за дизајнерот  Eric Steginsky кој измисли шарени очила со блескави честички. На крајот од 2017 година тој го основа брендот Planet I и тоа само со 5 модели на очила за сонце. Можеби се надевал на некој успех, но веруваме дека не можел да си замисли колку голем хит ќе станат неговите очила.

Ретро облици на очила и леќи исполнети со блескави честички, нестрпливо се туркаат во тоалетните масички на познатите личности и блогерки, а вас ве советуваме да ги купите што е можно поскоро. Овој бренд има светла иднина, цената е 65 евра, колку што денес чинат овие очила за сонце, а веќе утре можат да чинат дупло повеќе.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоп 3 трендови во дизајнот на ентериер за 2018 година!
Следна објаваНапиток за детоксикација и намалување на килограмите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР