Слободниот дух на уличната мода е бесконечна инспирација и секогаш може да ни даде одговор на прашањето – “Што да облечам?”

Се разбира, актуелната улична мода има одговор на многу прашања. Ги разгледавме актуелните фото галерии, за тоа што е модерно на улиците на метрополите во светот и одбравме неколку интересни фустани, меѓу кои веруваме ќе го најдете тој што е најблизок до вашиот личен стил.

Фустани со монистри, сјајни ѕвезди, кадифени или сатенски модели … Изборот е ваш!

Погледнете ја нашата фото галерија и инспирирајте се од изгледот на светските познати street style sвезди.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовогодишна декорација во мал стан!
Следна објаваНајубава шминка за пречекот на Новата година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР