Во Лондон се одржа една од најпознатите церемонии за модни награди, Fashion Awards – порано позната како British Fashion Awards. Оваа престижна церемонија за доделување награди беше поздравена од некои од најголемите имиња во модните индустрии, вклучувајќи ги Karlie Kloss, Kaia Gerber, Zendaya и Naomi Campbell.

 Raf Simons, ја доби наградата за дизајнер на годината, Donatella Versace ја доби наградата за икона на стилот, а Adwoa Aboah беше прогласена за најдобра манекенка.

Adwoa Aboah 

На овој настан, многу ѕвезди блескаа во прекрасните фустани од познати дизајнери, а во нашата галерија ви ги прикажуваме најдобрите, од црвениот тепих.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 работи кои за 10 години нема веќе да постојат!
Следна објаваПогледнете ја празничната Michael Kors Holiday кампања!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР