Интересна, а тоа што е најважно, со најприфатливата цена, кошулата со полка точки од H & M, буквално ги преплави социјалните мрежи и тешко да се најде позната модна блогерка кој сѐ уште не ја ставила оваа кошула на нејзиниот блог.

Не е неопходно да се биде моден експерт за да се разбере и да се научи оваа математичка модна формула.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава10. Скопје постер фестивал – една деценија креативен набој истурен врз Скопје и Македонија
Следна објаваНајдобрата вест на денот: тестенините ве прават послаби!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР