Познатиот производител на долен веш La Perla, ја претстави колекцијата за пролет-лето 2018-та!

Моделите Наташа Поли и Ли Вен, покажаа дизајни кои се совршени како за спалната соба, така и за ексклузивна вечера.

Колекцијата вклучува фустани, бодија, комбинезони, мантили …

Во колекцијата доминиранаат црвената, виолетовата, кралската сина и црната боја.

Крзното е атрактивен моден детаљ, кое креативната директорка на куќата Џулија Харт посебно го нагласи на реверите или како детаљ за папучите. Колекцијата е изработена од сатен, свила, чипка, кожа …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсенски базар на уникатни современи уметнички творби во Skopje City Mall
Следна објаваНаучете 7 вештини за само една недела!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР