Само што помисливме дека чизмите-чорапи станаа новите обувки во светот, шпанската компанија Манго направи уште еден хит. И да, тие се бели!

Во последниве неколку месеци се водеше вистинска борба, кога станува збор за белите чевли. Најпрво беа навредувани и на листата на поединци без вкус, а сега модните блогерки ги завршуваат своите најкласични комбинации на облека со бели чевли.

Манго избра чист и “незагаден” тон, кој како дел од силуетата на чизмите претставува блиска врска со ретро-трендот, кој владее во колекциите за за есен / зима 2017/2018.

1960-тите, ни тропнаат на врата благодарение на ретро-футуризмот што го наоѓаме во сите продавници, па така и со белите чизми на  Манго.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMargaret Atwood доби престижна награда!
Следна објаваНајголеми градби на светот – од модерно кино до стар замок!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР