ОВЕН
 Работа

Уште една работна недела, но овој пат плодна за вас. Ќе се радувате на подобра деловна позиција или повисок приход.

Љубов

Партнерот ве поддржува и е постојано присутен за вас. Понекогаш морате повеќе да ги покажете емоциите што ги чувствувате кон вашиот партнер.

Здравје

Добро се чувствувате.

БИК

 Работа

Се чини дека колегите немаат разбирање за вашата моментална ситуација. Поправете ја ситуацијата во која се наоѓате.

Љубов

Заљубени сте, но тоа не смеете да си го признаете ни себе си.

Здравје

Спортувајте.

БЛИЗНАЦИ
 Работа

Не очекувате помош од колегите, но таа сигурно е добредојдена. Не знаете како да се заблагодарите и да вратите со иста мерка. Добро размислете.

Љубов

Ви се допаѓа едно лице од работа. На вас е да го направите првиот чекор во комуникацијата.

Здравје

Намалете ја нервозата.

РАК

Работа

Вашата финансиска состојба се подобрува од повеќе страни и немате многу загуби. Сè е добро и така треба да биде. Време е за некои нови планови.

Љубов

 Заљубени сте и среќни, а не сте свесни за тоа што всушност ви се случува во емоционална врска.

Здравје

Се чувствувате добро.

ЛАВ

 Работа

Не очајувате, бидејќи немате премногу лош став кога негативните трендови се во полна сила. Што и да се случи, знаете дека сте доволно способни  да се излечете.

 Љубов

Во љубовта, добро ви оди оваа недела. Само така продолжете.

Здравје

Внимавајте на настинки.

ДЕВИЦА
 Работа

Можете да бидете одличен соработник, па можеби е време да почнете да размислувате за соработка со големите компании. За почеток, тоа може да биде еден проект во кој ќе учествувате како соработник frilenser.

Љубов

Се оддалечувате еден од друг, но тоа не мора да значи катастрофа. Едноставно направете простор за себе. Вклучете ја вашата имагинација и во малите игри.

Здравје

Избегнувајте зачинета храна.

ВАГА

Работа

Конечно недела без проблеми. Сè се случува според планот, па така нека и остане. Немате причина да се грижите.

Љубов

Нежни прегратки, бакнежи и нежност … Вие сте романтични и сакате да се заљубите, но бидете внимателни. Можете да влезете во тешка врска.

Здравје

Можна кијавица.

ШКОРПИЈА

 Работа

Успехот ви е загарантиран, кога работите на начин кој го знаете. Затоа, знаење, искуство и пред сè, упорност. Тука нема грешка.

Љубов

Неделава сакате да им се допаднете на сите. Но, дури и вие знаете дека тоа не е добра идеја. На крајот од денот може да останете со кратки ракави.

Здравје

Проблеми со зглобовите.

СТРЕЛЕЦ

 Работа

Веќе некое време сте под некој вид на деловен стрес, но состојбата на вашата банкарска сметка ви носи насмевка на вашето лице. Информацијата која стои пред вас, икористите ја, да го завршите започнатото.

 Љубов

Слушајте ги советите на луѓето од вашата околина.

Здравје

Проблеми со грбот.

ЈАРЕЦ

Работа

Вие сте експерт за снаодливост. Работите не одат добро, а оваа недела постојат можни непредвидени проблеми. Ќе успеете да ги надминете, а на крајот од неделава ќе излезете како победник. Но, по која цена и колку тоа долго ќе потрае? Ова е вистинското време да ја смените стратегијата.

 Љубов

Вашата емотивната храброст доаѓа до израз, кога длабоко сакате некого за кој чувствувте дека ви припаѓа.

Здравје

Солидно.

ВОДОЛИЈА

 Работа

Вие сте личност која повеќе се води од интелектот отколку од емоциите, па нема причина неделава од тоа да отстапите. Не-практичниот пристап нема да ве доведе до позитивно решение.

 Љубов

Вашиот необичен шарм заведува, дури и најголемите заводници. А тоа пред се, доколку од другата страна стои некој полн со самподоверба.

Здравје

Чувајте се од главоболки.

РИБИ

 Работа

Вашата деловна позиција е стабилна. Но, можеби сте некој кој сепак треба да конкурира за подобро место. Или за нова фирма, кој знае?!

 Љубов

Оваа недела е одлична за среќа и љубов. Може да бидете во друштво со нов познаник или да започнете заеднички живот.

Здравје

Дишните органи ви е слаба точка оваа недела.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајмали земји на светот за кои не сме ни знаеле дека постојат!
Следна објаваНајубави книги на масичка за кафе!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР