Средувањето на ноктите веќе одамна стана уметност и своевиден “statement” и секоја жена се залага за уредни и неговани нокти.

Сега, кога доаѓа новата есенска сезона, богата со темни и загасени тонови, најдовме неколку  примери на убав маникир, за да можете да се инспирирате.

Како и секогаш, во есенските денови, на ноктите доминира црвената со сите свои нијанси, како и другите загасити бои, но и златната, беж и виолетовите нијанси.
Иако ова се совети од кои можете да ги инспирирате, правила не постојат, така да дајте и на вашата имагинација криља, според вашето моментално расположение.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодата во “златниот” XVII век
Следна објаваНеделен хороскоп 11.09 – 17.09.2017 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР