Брендот кој ова лето ги освои сите плажи, кога станува збор за костими за капење, секако е La Revêche.

Lа Revêche доаѓа од Сицилија и може да се пофали со најдобрите костими за капење ова лето, рачно изработени на истото острово, од каде што доаѓаат.

Пастелните бои го обележуваат овој бренд, а она што ги прави различни од другите се богатите цветови, кои исто така го следат истиот спектар на бои.

Lа Revêche костимите за капење, се достапни во едноделна и дводелна варијанта. Едноделните, имаат целосно отворен грб со декорации кои се протегаат по работ на костимот.

Дводелни костими за капење доаѓаат со декорација на предниот дел на градите и се идеални за жени со помали гради, бидејќи го нагласат токму тој дел, а ако имате поголеми гради, одберете го оној со декорација на врвците за врзување околу вратот.

Сите вие кои веќе сте се вратиле од море и заслужените годишни одмори, овој костим за капење можете да го искористие на совршен начин, покажувајќи го новиот бронзен тен во комбинација  со фармерки или здолниште.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRoy Lichtenstein-(џезерот во сликарството)
Следна објава5 совети за успешно само-мотивирање!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР