Колекцијата на Carolina Herrera – Resort 2018 е ода на женственоста и сензуалноста, инспирирана од цвеќињата во фамилијарната резиденција во Каракас.

Eksplozija boja nove Carolina Herrera Resort kolekcije

Нарекувајќи ја колекцијата голема конверзација помеѓу цвеќињата, креаторката на современите жени им подари низа на класични модели, осовремени со боја и 3D детали на цвеќе со забавни принтови на туфни.

Акцентот е на волуменот, макси елегантните фустани и здолништа кои се со вертикални и хоризонтални линии.

За екстра нагласената половина, дизајнерката моделите ги акцентира со широки ремени во силни бои.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваIKEA рецепти | Готвењето не било никогаш полесно
Следна објаваЧевлите на Jimmy Choo – се одличен избор за невести!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР