Сеприсутниот тропски печат на костимите за капење се карактеризира со силни и живописни бои кои се идеални за лето, кога шеренилото ни ги исполнува деновите. Не е важно дали ќе се одлучите за дводелен или едноделен костим за капење, тропскиот печат е must have.

Pull&Bear

Тропски цвеќиња, палми и зеленило го карактеризираат овој тип на печатење што доаѓа во безброј варијанти и бои, впечатливи и оние посуптилни, но не помалку интересни и забележителни костими за капење.

Zara 

Едноделниот костим за капење, исто така, може да послужи како трико или топ за кратките панталони или здолниште, и со нив не мора да носите екстра облека на патот до плажата. Дводелните костими за капење кои повеќето ги преферираат, идеални се за сончање и апсорбирање на топлите зраци, а тропскиот принт ова лето ќе ви го направи незаборавно.

H&M

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХотел во Кејптаун за љубителите на уметноста!
Следна објава“ИМА ИЗЛЕЗ!” Кампања на БОРКА и Пи Ворлд за борба против ракот во Македонија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР