Полека но сигурно, летото се наближува. Време е да почнеме да ја прилагодуваме облеката според високите температури.

Сигурно се прашувате кои парчиња се во тренд?

Одговорот е фустан со кариран vichy дезен и плетена цекер торба! Нема подобра комбинација која подобро зборува дека летото ни е пред врата, од онаа која потсетуваа на море.

Дококлку се одлучите за мајца или карирана кошула, тогаш комбинирајте ги со тексас фармерки и нема да згрешите. Додате и на комбинацијата цекер торба и спремни сте!.

Што се однесува до чевлите, тука владее потполна слобода. Можете да изберете, еспадрили, балетанки, патики па дури и високи потпетици.

Иако мораме да признаеме дека смеѓите тонови на чевлите, исто како и белите, се хит на оваа сезона.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајинтересните знаци пред кафулињата низ светот
Следна објаваПет бои во домот според Feng shui!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР