Необичен спој на спорт и мода во визијата на уметницата и дизајнерката Андре Бергат.

Сите спортистки, а и тие кои тоа не се, сигурно со задоволство би ги набавиле овие чанти – спортски топки.

Овие торби доаѓаат во 4 верзии и тоа како топки за фудбал, одбојка, кошарка или рагби. И секако, со нив секаде ќе бидте забележани.

 

Андреа Бергат ги креираше овие кожни торби чија внатрешност е поставена со памучна постава, додека однадвор ги красат црни кожни рачки.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБрзо решение за пријатен и привлечен стан!
Следна објаваДо поквалитетен сон со домашни растенија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР